Wpisy z kategorii ‘Technologie’


Język HMTL Język HTML jest językiem wykorzystywanym przede wszystkim przez informatyków. Dlaczego? Gdyż jest to język dość ciężki do nauczenia. Język ten jest to bowiem język znaczników. Język ten jest językiem dominującym do tworzenia stron internetowych, które to mamy przyjemność lub nie oglądać w internecie. Gdyby nie ten język w ogóle internetu by nie było, ponieważ nie byłoby możliwości zainstalowania jakichkolwiek informacji. Czyli język ten jest niezwykle przydatny, w czasach rozwijających się. Język ten to taki pewnego rodzaju ciąg znaków. Językiem tym zapisuje się wszystko, a więc jeśli chcemy na stronie umieścić obrazek musimy użyć tego języka, aby zapisać pewnego rodzaju ciąg znaków, który to spowoduje umieszczenie wizerunku na stronie internetowej. Wychodzi więc na to, że aby stworzyć stronę internetową potrzebujemy właśnie znać ten język HTML. Język ten niezbędny także do tego, aby na tej danej stronie umieścić wszystko, czego strona potrzebuje. Językiem HTML tworzymy gazetę bez papieru.

Tagi: , ,Gmail.com Gmail.com jeden z najlepszych serwisów umożliwiający zakładanie kont pocztowych należąca do firmy i potentata światowego wyszukiwania Google jest jedną z najokazalszych poczt elektronicznych, jej atuty to szybkość, przejrzystość, oraz to że jes zupełnie za darmo to czyni ją wielką konkurencją dla takich firm jak Yahoo, onet, interia itp. Gmail posiada wiele funkcji oprócz takich jak odbieranie i wysyłanie posiada także czat na żywo, wideo rozmowy, poprawiacz błedów etc. wiele funkcji takich jak te które właśnie zostały wymienione czyni go numerem jeden na rynku poczt elektronicznych. W naszym świecie poczty elektroniczne stanowią wielki fundament wsród internetu każdy kto chcę zarejestrować się na jakimś portalu dla uwierzytelnienia się musi podać taki uniklany adres e-mail wiele portali informacyjnych umożliwia zakładanie takich kont jednak konta nie mogą być takie same jedynie hasło do konta może być podobne jednak adres musi przynajmniej róznić się literką cyfrą lub wielkością po to aby na jednego emaila nie przychodziły wiadomości których sobie nie życzy.

Tagi: , ,Pobieranie programów Dobre programy często prezentują się już ładnym wyglądem, ale to jeśli patrzymy na idealność, jednak niektóre nie są atrakcyjne, ale pokazują wiele, potrafią zrobić znacznie więcej niż inne programy, które zostały oparte tylko i wyłącznie na wyglądzie, a na tym to wszystko nie polega. Od wielu aspektów wygląda to wszystko jednak trochę inaczej. Internet oferuje wiele dóbr, jednym takim dobrem jest to, że możemy pobierać różne aplikacje kiedy tylko chcemy i jak tylko chcemy. Bo możemy bawić się w piratów i później możemy być karani jako złodzieje, jak również możemy też być legalni i wydać trochę pieniędzy. Nie zaszkodzimy tym, a pomożemy rozwojowi firmy i przyczynimy się do powstania lepszego oprogramowania. Czyli nie dość, że kupujemy o jeszcze pomagamy. Oprogramowanie potrafi nam również też nie raz zrobić psikusa, jak spieprzyć system, ale to są rzadkie przypadki i takie oprogramowanie zwykle idzie do reklamacji. W obecnych czasach tego się unika i nie daje się to we znaki. Raz tak było w moim przypadku z aplikacją Skype.

Tagi: , ,Hostowanie plików Najlepszymi operatorami plików, a właściwie to najlepszymi „spiżarniami” do plików są firmy typu rapidshare.com, w Polsce mamy jedną firmę, która nawet dobrze sobie radzi z utrzymywaniem na serwerach swoich plików i ogólnie z takich tekstów nie jestem zawiedziony, a mogłoby być inaczej. W Polsce taką firmą, a właściwie to nawet serwisem jest sendspace.pl, nie powstały tak dawno temu, a już zyskujący znaczny dochód z prowadzenia takiej działalności.Pisano o tym serwisie wiele w portalach typu PC Format jak również podobnych – to przyniosło tym portalom wielką reklamę, reklamę, która nie zmarnowała się, więc pewnie PC Format, redakcja magazynu dostała jakiś upominek za napisanie artykułu o sendspace.pl…chociaż po prawdzie to nigdy nie wiadomo czy czasem nie chodziło o jakąś łapówkę – bo to bardzo możliwe przy serwisach tego typu ;) Nigdy nie wiadomo kiedy zostaniesz zaatakowany. Od tak możemy oberwać i w to, to chyba każdy mi uwierzy.Dziękuję bardzo za przeczytanie mojego artykułu. Pozdrawiam!

Tagi: , ,Email Email czyli poczta elektorniczna służy do przesyłania wiadomości tekstowych oraz odbierania od innych użytkowinków poczta działa dzięki temu że został stworzony protokół SMTP. Jako ojców poczty elektronicznych uważani są panowie Louis Pouzin oraz Glenda Schroeder jednak było to bardzo ubogie i trudne jak na tamtęd sprzęt oraz oprogramowania. Jednak przez lata poczta się tak bardzo rozwineła że używanie jej jest bardzo proste i mogą jej obługiwać nawet dzieci z podsatwówki. Poczta email jest bardzo łatwa w obsłudze serwisy umożliwiają zakładanie darmowych kont dla zwykłych uzytkowinków a także płatne dla firm oraz osób fizycnych którzy prowadzą jakoś działalność gospodarczą jednak jest płatna dlatego ponieważ umożliwia wiele funkcji których nie posiadają zwykli użytkownicy którzy zakładaja tzw. Free konta. Poczta jednak niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia m.in niebezpieczny jest spam, reklamy, hakerzy wykorzystują email do wysyłania różnego rodzaju złośliwych oprogramowań, robaków, wirusów które potem atakują nasz komputer i zamieniają w zombie aby zaatkować dzięki niemu jakiś serwer, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie się uzywanie różnego rodzaju anty wirusów.

Tagi: , ,Internetowy pamiętnik - blog Tym razem zajmiemy się tematyką blogowania – czyli tym co kociaki lubią najbardziej. No więc tak – aby mieć swojego bloga i prowadzić taki internetowy pamiętnik nie trzeba wiele, wystarczy założyć swój blog na jednym z którychś portali internetowych, które umożliwiają uruchomienie właśnie takich oto cudów.Jak więc widać blog to forma pamiętnika. Blog internetowy to także możliwość pokazania się w internecie, utworzenie swojej wirtualnej wizytówki i stworzenie sobie w internecie miejsca, w które możemy zaglądać – kiedy chcemy i jak chcemy.Tworzenie bloga również nie jest trudne, na początku jednak to wszystko nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, a później robi się z tego rzecz, która jest bajecznie prosta. O tym jednak porozmawiamy kiedy indziej, na dzisiaj jednak dziękuję i życzę wszystkim miłego dnia. Tak jeszcze dodam – bloga można założyć nawet za darmo, wystarczy tylko jednak wiedzieć gdzie to zrobić i z któregoż to dzieła skorzystać. Mam nadzieję, że te artykuły z pamiętnika okazały się przydatne. Pozdrawiam i cześć!

Tagi: , , , ,Język skryptowy Celem tworzenia stron internetowych używamy języka HTML. Czym jest ten język już wiemy, jak także wiemy do czego stosujemy ten język. Jednakże istnieje w informatyce jeszcze inny rodzaj języka, a mianowicie język skryptowy. Nazwa język skryptowy raczej jest rzadko słyszana przez „normalnych” ludzi, a więc nie spokrewnionych z informatyką, dlatego też sądzę, że warto by było przybliżyć znajomość tego terminu językowego. Język skryptowy jest to na ogół język interpretowany język programowania, który to ma różne przeznaczenie. Taki program napisany za pomocą właśnie języka skryptowego to skrypty. A to co utworzymy językiem skryptowym jest przechowywane pod postacią kodu źródłowego. Brzmi niezwykle skomplikowanie, jednak dla kogoś kto posługuje się językiem skryptowym jest to niesamowicie proste. Języków skryptowych używa się na przykład w grach komputerowych, aby gra odbywała się w jakimś konkretnych kierunku, a więc sterują nią. Języki skryptowe używane są także w różnych programach, poza oczywiście skryptami.

Tagi: , ,Życie bez internetu Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez możliwości korzystania z Internetu. Tak bardzo przywykliśmy już do tego kolejnego środka masowego przekazu, że gdyby go nagle zabrakło, pewnie nie umielibyśmy zorganizować sobie czasu. Trudno byłoby wypełnić tę lukę. Internet bowiem służy nam dziś zarówno jako narzędzie rozrywki, komunikacji, ale i pracy. Wiele zawodów opiera się dziś o wyszukiwanie pewnych informacji właśnie za pomocą Internetu. Zapewnia on bowiem szybki dostęp do niezbędnych danych, jest też idealnym sposobem sprawnego komunikowania się. To właśnie Internet stworzył nowe możliwości zarabiania, choćby przez wykonywanie zleceń w trybie pracy zdalnej. Te nowe możliwości stały się szczególnie istotne i wręcz rewolucyjne dla osób niepełnosprawnych, dla których nieocenione jest zajęcie, które nie wymaga opuszczania domu. Rozpowszechnienie Internetu to zatem przełomowy krok w postępie cywilizacyjnym współczesnego człowieka. Pewnie jeszcze długo nie pojawią się kolejne nowinki techniczne, które w tak dużym stopniu usprawnią nasze życie.

Tagi: , , ,