Wpisy z kategorii ‘Multimedia’


Źródło informacji W dobie dużego rozpowszechnienia Internetu możliwości współczesnego człowieka znacznie się zwiększyły. Dziś bowiem łatwiej możemy kontaktować się ze znajomymi, możemy też zawierać nowe znajomości bez konieczności wychodzenia z domu. Internet stworzył też duże możliwości w zakresie poszukiwania pracy. Służy bowiem nie tylko do wyszukiwania ofert pracy, ale też może być traktowany jako narzędzie, dzięki któremu kontaktujemy się z potencjalnym pracodawcą. Możemy wreszcie podjąć stanowisko opierające się na systemie pracy zdalnej. Często jest też jedynym narzędziem kontaktu dla rodzin, które zostały rozdzielone przez konieczność wyjazdu za granicę w celach zarobkowych. Przez Internet możemy również robić zakupy. Jest to jedna z ważniejszych korzyści, bowiem na licznych aukcjach internetowych niektóre towary posiadają wyjątkowo korzystne ceny. Nic więc dziwnego, że coraz częściej Internet jest pierwszym „miejscem”, w którym szukamy pomocy czy informacji w ważnych dla nas sprawach i sytuacjach.

Tagi: , , ,Multimedia Multimedia przeważnie wszystkie już od dawna oddawały się nam w ręce, w ręce ludzi, którzy szukali jakichś dobrych gierek, szukali rozrywki. Nie tylko gry są multimediami, ale także do tego przedziału należy muzyka jak również filmy. Multimedia pojawiają się i rozwijają w dynamicznym tempie. Teraz każdy woli korzystać z multimediów przeważnie w internecie, jeśli nadarza się nam czas wolny.Wiele młodych osób, które jeszcze „nie mają pracy” i nudzą się, zwykle oglądają filmy w popularnym serwisie YouTube, który oferuje przede wszystkim multimedia w formie elektronicznej, teledyski, utwory muzyczne i wiele więcej.Wiele młodych ludzi również lubi gry komputerowe, a co za tym idzie takie gry wciągają często ich „umysły” w świat wirtualnych przygód, realnej i prawdziwe grafiki.Już wkrótce multimedia będą integralną częścią internetu i tam przede wszystkim odkrywać będziemy dobra jakie oferuje nam współczesna sieć i świat.Na teraz bardzo dziękuję za przeczytanie mojego wpisu i nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć – cześć i trzymaj się.

Tagi: , ,Picasa Picasa to darmowy program do katalogowania i przeglądania obrazów. Jej producentem jest znany wszystkim koncern Google. Program automatycznie wyszukuje fotografie znajdujące się na dysku naszego komputera i pozwala na ich katalogowanie, opisanie czy też nagranie na płytę CD. Co więcej, program umożliwia ich archiwizowanie czy też drukowanie. Zdjęcia możemy oznaczać gwiazdkami (jako ulubione), korzystać z prostych narzędzi do ich obróbki (kilkanaście filtrów, korekcja tzw. „czerwonych oczu”). Głównym przeznaczeniem programu jest umożliwienie dzielenia się zbiorami online, można więc wybrane zdjęcia wysłać mailem czy też umieścić na blogu Blogger. Aplikacja obsługuje najpopularniejsze formaty obrazów (JPG, TIFF, PSD, RAW, BMP) oraz filmów (MPG, AVI, WMV, MOV, ASF). Dostępna jest polska wersja językowa.

Tagi: , ,Życie wirtualne a życie prywatne Internet daje współczesnemu człowiekowi nieograniczone możliwości. Jednak jako istota o naturze kombinatora, człowiek próbuje wykorzystać to narzędzie do niecnych celów. Przede wszystkim szukamy w Internecie oszczędności. Niestety, coraz bardziej rozpowszechnia się zjawisko nielegalnego pobierania z Internetu plików muzycznych i filmowych. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że to kradzież, którą traktuje się na równi z tym samym postępkiem uczynionym w ‚realu”. Zazwyczaj traktujemy to jako niewinne naruszenie prawa, sądząc, że przecież nikomu nie wyrządzamy naszym działaniem krzywdy. Choć takie działanie nie wiąże się z krzywdą fizyczną, jednak jest karalne, gdyż naraża pewne osoby i instytucje na poważne straty finansowe. Internet to źródło nieograniczonych możliwości, nie każdy jednak potrafi je właściwie wykorzystać. Zamiast dawać korzyści, niewłaściwie użytkowany, może stać się przyczyną poważnych tarapatów. Zastanów się więc dwa razy zanim pobierzesz kolejny plik z sieci. Czujność odpowiednich organów bardzo się pod tym względem wyostrzyła. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy w wirtualnym świecie.

Tagi: , ,Plotkarstwo Choć doskonale wiemy, że to brzydko, z ogromnym wręcz zamiłowaniem uprawiamy plotkarstwo. Niezmiernie fascynują nas najnowsze informacje zarówno z życia osób publicznych, jak i naszych znajomych. Prawda jest taka, że plotkujemy w pracy, w szkole, podczas towarzyskich i rodzinnych spotkań. W każdym towarzystwie i środowisku znajdzie się przecież osoba, która chce o innych wiedzieć więcej. Mimo, iż zdajemy sobie sprawę z tego, jak często plotki mijają się z prawdą, wsłuchujemy się w nie z lubością. Na podobnych zasadach działają portale plotkarskie. Internet stał się kolejnym terenem opanowanym przez wszechobecne plotki. „Miejsca” te cieszą się wyjątkową popularnością. Niektóre zakłady pracy blokują swoim pracownikom dostęp do tego typu stron internetowych, gdyż trudno zajrzeć na nie tylko „na chwile” – to też najlepszy dowód na to, jaką moc mają plotki. Portale społecznościowe również stanowią atrakcję, bo dzięki nim możemy podpatrzeć co zmieniło się u dawnych znajomych i później opowiedzieć innym, jak to Krysia ostatnio przytyła, albo jaką Zosia ma pracę. Cóż, z plotek chyba nigdy się nie wyrasta.

Tagi: , ,Paint.net Paint.net to program przeznaczony do obróbki rastrowej grafiki. Ciekawostką jest fakt, iż aplikacja została zaprojektowana i wykonana przez studentów z Washington State University. Stanowi on bardziej rozbudowaną i przystępną alternatywą dla dostarczanego wraz z systemami Windows programu Paint. Atutami programu jest fakt, iż posiada on wiele narzędzi dostępnych jedynie w komercyjnych projektach, dostępny jest szereg efektów (takich jak Median, Unfocus, Outline, Clouds czy Sharpen). Twórcy planują implementację jak największej liczby opcji dostępnych w znanych i płatnych pakietach graficznych. Warto wspomnieć w tym momencie, iż korzystanie z projektu jest całkowicie darmowe. Niestety program nie posiada polskiej wersji językowej.

Tagi: , ,Randka internetowa Przestrzeń wirtualna już od jakiegoś czasu została opanowana przez tak zwanych singli. Portale randkowe przechodzą czasy prawdziwej świetności. Są bowiem idealnym rozwiązaniem dla osób samotnych, zakompleksionych, nieśmiałych czy zapracowanych. A takich jest wśród nas coraz więcej. Internet daje im tę przewagę, że stwarza wrażenie anonimowości. Możemy przedstawić siebie jako osobę, której cech w ogóle nie posiadamy. Niewiele internetowych randek kończy się poważnymi związkami, właśnie ze względu na te drobne kłamstewka, których się dopuszczamy, poznając kogoś za pośrednictwem Internetu. Oczywiście portale randkowe to przede wszystkim dobry interes. Aby założyć swój profil, nie wystarczy wstawić zdjęcie i zarejestrować się jako jego użytkownik. Coraz częściej warunkiem przystąpienia do jakiejś wirtualnej społeczności staje się uiszczenie odpowiedniej opłaty. Choć nie jest to duży wydatek, ilość użytkowników pozwala sądzić, że są osoby, którym wyjątkowo się ten interes opłaca. Zastanów się zatem dwa razy zanim sko0rzystasz z takich usług, może lepiej – tradycyjnie – wyjść do ludzi.

Tagi: , ,Źródło rozrywki Jednym z bardziej cenionych źródeł codziennej rozrywki jest dziś Internet. Przede wszystkim z powodu nieograniczonych możliwości, jakie stwarza w tym zakresie, ale też z powodu swojej łatwej dziś dostępności. Łącza internetowe stają się bowiem coraz bardziej powszechne. Możemy zatem cieszyć się z pełnej swobody w zakresie korzystania z dobrodziejstw Internetu. Wybór rozrywki jest w wirtualnym świecie nieograniczony. Możemy tam między innymi obejrzeć dowolny serial, teledyski, śmieszne filmiki czy skecze. Internet skutecznie też zastępuje plotkarskie kolorowe pisma, oferując portale, z których dowiemy się więcej z niż z prasy brukowej. Dla lubiących łamigłówki są strony poświęcone wszelkim rodzajom gier – od karcianych przez planszowe, na typowo komputerowych kończąc. W Internecie możemy też posłuchać ulubionej stacji radiowej, czy porozmawiać ze znajomymi. Możliwości jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niestety, ta różnorodność sprawia, że niektórym brak czasu na wypełnianie zawodowych i domowych obowiązków.

Tagi: , ,Bearshare Bearshare to popularny i lubiany na całym świecie klient sieci P2P, który umożliwia wyszukiwanie, pobieranie oraz udostępnianie plików multimedialnych (głównie wideo oraz audio). Dodatkowo możemy komunikować się z osobami, którym udostępniamy zasoby (bądź od których pobieramy pliki), możemy podejrzeć pobierane pliki (jeszcze w trakcie ich pobierania) czy też dokładnie przeszukać zasoby sieci. Duży nacisk położono właśnie na system wyszukiwania plików, który sprawuje się naprawdę doskonale, dodajmy do tego podpowiadanie fraz i już można powiedzieć, że niczego więcej nam nie brak. Aplikacja posiada również wbudowany odtwarzacz multimedialny.

Tagi: , , ,