Wpisy z Maj, 2015


Galeon Spośród kilku (a nawet kilkunastu) dostępnych na linuxa przeglądarek internetowych na pierwszy rzut oka Galeon nie wyróżnia się niczym. Ot, co zwykła przeglądarka, ładnie wygląda, nie ma za dużo opcji wydaje się być jednak funkcjonalna. Po pobraniu jej jednak (czysta ciekawość ;) ) i przetestowaniu…zostałem przy niej na stałe. Pierwsze co trzeba powiedzieć – nie znajdziecie tutaj fajerwerków graficznych, animacji, przeźroczystych, szklanych przycisków i innych bajerów. Galeon bowiem jest programem typu light, czyli takim, który ma za zadanie w jak najmniejszym stopniu obciążyć nasz komputer co przekłada się na szybkość pracy naszego PC’ta podczas surfowania po sieci. I tutaj Galeon sprawdza się bardzo dobrze nie zabierając praktycznie żadnych zasobów systemowych. Poza tym jest bardzo stabilny i mimo braku graficznych bajerów posiada mnóstwo opcji (pochowane, ale są), oraz bardzo dobry akcelerator pobierania, posiadający możliwość zatrzymywania oraz wznawiania zadań ściągania oraz ich odzyskiwanie w razie krytycznego błędu programu – ten jednak dotychczas zdarzył mi się wyłącznie raz w ciągu 7 miesięcznej praktyki z samą aplikacją co pokazuje, że jest to jedno z najstabilniejszych narzędzi surfowania po sieci.

Tagi: , , ,Picasa Picasa to darmowy program do katalogowania i przeglądania obrazów. Jej producentem jest znany wszystkim koncern Google. Program automatycznie wyszukuje fotografie znajdujące się na dysku naszego komputera i pozwala na ich katalogowanie, opisanie czy też nagranie na płytę CD. Co więcej, program umożliwia ich archiwizowanie czy też drukowanie. Zdjęcia możemy oznaczać gwiazdkami (jako ulubione), korzystać z prostych narzędzi do ich obróbki (kilkanaście filtrów, korekcja tzw. „czerwonych oczu”). Głównym przeznaczeniem programu jest umożliwienie dzielenia się zbiorami online, można więc wybrane zdjęcia wysłać mailem czy też umieścić na blogu Blogger. Aplikacja obsługuje najpopularniejsze formaty obrazów (JPG, TIFF, PSD, RAW, BMP) oraz filmów (MPG, AVI, WMV, MOV, ASF). Dostępna jest polska wersja językowa.

Tagi: , ,Free YouTube To MP3 Converter Free YouTube To MP3 Converter to prosty program przeznaczony do pobierania filmów z Youtube i ich konwersji do formatu MP3. Aplikacja jest darmowa i prosta w obsłudze. By rozpocząć proces konwersji wystarczy znaleźć interesujący nas film, skopiować link do niego i wkleić w okienku programu. Pozostaje jeszcze tylko wybranie folderu docelowego, a także wybranie kodeka (MP3 lub WAV). Istnieje również możliwość wykorzystania serwerów proxy na etapie pobierania pliku wideo. Aplikacja posiada także opcję skanowania schowka systemowego, co sprawia, iż wychwytuje skopiowane linki bezpośrednio z niego. Możemy również zdecydować czy po zakończeniu pobierania komputer ma zostać wyłączony. Dostępna jest polska wersja programu.

Tagi: , ,Multimedia internetowe Multimedia w internecie można znaleźć na co drugiej stronie. Ponieważ każdy obrazek jest już częścią multimediów, a zwłaszcza jeśli chodzi o internet. W internecie tak to wygląda i bez wątpienia chyba nie ulegnie zmianie. Tak oczywiście jest to widziane moim okiem i nie wiem co Ty o tym powiesz, ale Ja o tym sądzę to co napisałem.Dobre portale, które oferują multimedia to takie portale, które pokazują, że tworzenie filmów i robienie ich od podstaw to przyjemność. Motywują ludzi do robienia jakichś własnych produkcji – za to mają przecież pieniądze.YouTube to jedno wielkie centrum filmowe. Kto o tym portalu nie słyszał? Ten portal w ogóle nie potrzebuje reklamy, bo każdy odwiedza go dziennie po kilkanaście razy i jest to jeszcze tak przesadnie mało.YouTube – serwis filmowy, którego właścicielem jest Google zawiera wiele materiałów filmowych, ciekawych i nowych, ekspresywnych, dynamicznych. YouTube to platforma filmowców i ludzi, którzy takowe filmy oglądają. Już wkrótce pojawi się możliwość oglądnięcia filmów kinowych z YT za darmo!

Tagi: , ,Skype Skype to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów głosowych, również w Polsce. Pozwala on nie tylko na rozmowy głosowe, ale również na organizowanie wideokonferencji czy też „tradycyjne” rozmowy tekstowe. Jest to również rozbudowane narzędzie, które śmiało może służyć za centrum komunikacyjne małej firmy, pozwala bowiem na wysyłanie SMSów, przekierowanie rozmów na telefon komórkowy, czy też stworzenie numeru telefonu, na który można dzwonić z tradycyjnych telefonów. Aplikacja oferuje naprawdę świetną jakość dźwięku oraz korzysta z szyfrowania, dzięki czemu nasze rozmowy są zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Program posiada polską wersję językową.

Tagi: , ,uTorrent uTorrent to jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, charakteryzujący się lekkością i prostotą obsługi. Pozwala on na pobieranie udostępnianych przez użytkowników danych (zarówno muzyki, oprogramowania jak i filmów czy e-booków). Posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak kolejkowanie zadań, nadawanie im odpowiednich priorytetów, ustalanie limitów transferu, katalogowanie pobranych danych, prezentowanie wykresów dotyczących prędkości pobierania czy możliwość ustawienia odpowiedniej akcji (wyłącz komputer, uruchom ponownie etc.), gdy pobieranie zostanie zakończone. Co więcej, aplikacja posiada własny czytnik kanałów RSS, jednak jedną z największych zalet tego programu jest fakt minimalnego zużycia pamięci RAM oraz innych zasobów maszyny. Program posiada polską wersję językową.

Tagi: , ,Mozilla Firefox Mozilla Firefox już od dawna jest „królem” wszystkich przeglądarek. Łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy dobrych programów – perfekcyjną stabilność, bardzo dobry interfejs, przyjazną obsługę, świetnie zaprojektowany akcelerator pobierania oraz – co jest chyba najważniejsze – oferuje największe bezpieczeństwo ze wszystkich możliwych aplikacji. Zapewniam was, że żaden wirus nie ma wręcz prawa przedostać się do waszego komputera z poziomu przeglądarki. Dużo dają tutaj częste aktualizacje samego oprogramowania – mimo iż z pozoru niewielkie dają naprawdę wiele, poprawiając te mniejsze jak i te większe błędy. Tutaj jednak widać, że twórcy przykładają się do swojej roboty i po zgłoszonym problemie stosowna łatka pojawia się w jak najkrótszym czasie. Bardzo przydatne są również pluginy. Tutaj wszystko mamy na miejscu – aplet Javy, oprogramowanie Macromedia Flash przygotowane specjalnie na potrzeby Firefoxa czy inne, mniej ważniejsze wtyczki. Wszystko instalujemy bez problemu, w pełni automatycznie. Zero problemów, zero frustracji, maksymalna wydajność i jakość użytkowania.

Tagi: , , ,Życie wirtualne a życie prywatne Internet daje współczesnemu człowiekowi nieograniczone możliwości. Jednak jako istota o naturze kombinatora, człowiek próbuje wykorzystać to narzędzie do niecnych celów. Przede wszystkim szukamy w Internecie oszczędności. Niestety, coraz bardziej rozpowszechnia się zjawisko nielegalnego pobierania z Internetu plików muzycznych i filmowych. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że to kradzież, którą traktuje się na równi z tym samym postępkiem uczynionym w ‚realu”. Zazwyczaj traktujemy to jako niewinne naruszenie prawa, sądząc, że przecież nikomu nie wyrządzamy naszym działaniem krzywdy. Choć takie działanie nie wiąże się z krzywdą fizyczną, jednak jest karalne, gdyż naraża pewne osoby i instytucje na poważne straty finansowe. Internet to źródło nieograniczonych możliwości, nie każdy jednak potrafi je właściwie wykorzystać. Zamiast dawać korzyści, niewłaściwie użytkowany, może stać się przyczyną poważnych tarapatów. Zastanów się więc dwa razy zanim pobierzesz kolejny plik z sieci. Czujność odpowiednich organów bardzo się pod tym względem wyostrzyła. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy w wirtualnym świecie.

Tagi: , ,Gadu-Gadu 10.5 To pierwszy polski komunikator, program łatwy w obsłudze i przyjazny. Jest znany i popularny od lat, teraz do pobrania jest nowa wersja 10.5. Co tu mamy nowego, czego nie znają te osoby, które ostatnio używały Gadu-Gadu kilka lat temu? Teraz nie ma podziału na Skype do rozmów przez kamerkę oraz Gadu do czatowania. Oba programy mają i to, i to. Głos, wypisywany na klawiaturze tekst czy wideo, każdy może wybrać sam. Dużym usprawnieniem jest GG Dysk. Ostatnio są dość popularne takie usprawnienia jak Chomikuj.pl czy Dropbox. GG Dysk też jest tego typu miejscem, czyli wirtualnym schowkiem na nasze pliki. Masz sporo zdjęć, tekstów, filmów, arkuszy kalkulacyjnych? Nie chcesz ich ciągle przerzucać między Twoim komputerem, komórką, tabletem za pomocą kabla lub pendrajwa? Padł Ci laptop i idziesz do kafejki internetowej, a potrzebujesz swoich danych? Jeśli będziesz je trzymać w kilku miejscach, to w razie czego będziesz w stanie z nich skorzystać w razie takiej awarii. Wiadomo nie od dziś, że trzeba backupować dane, tyle że teraz mamy inne możliwości niż tylko zgrać je na płytę. To także wygodna forma udostępniania naszych plików znajomym, z którymi gadamy przez GG. Co jest wygodne, możemy sami określić, co udostępnimy którym znajomym. Nie jest więc tak, że automatycznie wszystkie nasze kontakty mogą wejść do naszych wirtualnych folderów i pobrać na przykład nasze głupie zdjęcia z Sylwestra czy intymną korespondencję. To my określamy, kto co obejrzy. Co więcej, możemy komuś coś udostępnić nawet jeśli on lub ona nie ma Gadu-Gadu! Mamy także archiwum online, które pozwala nam zajrzeć do poprzednich konwersacji. A zatem to, co poprzednio napisaliśmy czy przeczytaliśmy, jest też dla nas dostępne z dowolnego miejsca, gdzie jest Internet. W ten sposób nie musimy drugi raz pytać, o której jest impreza w piątek. To także niezła możliwość spojrzenia jeszcze raz na przykład na kłótnię przez GG. Możemy przeczytać wymianę zdań i uznać, że rozmówca pewnie wcale nie miał nic złego na myśli. W normalnym życiu nie da się tak w obiektywnie spojrzeć na rozmowy.

Tagi: , ,Gmail.com Gmail.com jeden z najlepszych serwisów umożliwiający zakładanie kont pocztowych należąca do firmy i potentata światowego wyszukiwania Google jest jedną z najokazalszych poczt elektronicznych, jej atuty to szybkość, przejrzystość, oraz to że jes zupełnie za darmo to czyni ją wielką konkurencją dla takich firm jak Yahoo, onet, interia itp. Gmail posiada wiele funkcji oprócz takich jak odbieranie i wysyłanie posiada także czat na żywo, wideo rozmowy, poprawiacz błedów etc. wiele funkcji takich jak te które właśnie zostały wymienione czyni go numerem jeden na rynku poczt elektronicznych. W naszym świecie poczty elektroniczne stanowią wielki fundament wsród internetu każdy kto chcę zarejestrować się na jakimś portalu dla uwierzytelnienia się musi podać taki uniklany adres e-mail wiele portali informacyjnych umożliwia zakładanie takich kont jednak konta nie mogą być takie same jedynie hasło do konta może być podobne jednak adres musi przynajmniej róznić się literką cyfrą lub wielkością po to aby na jednego emaila nie przychodziły wiadomości których sobie nie życzy.

Tagi: , ,