Wpisy z Kwiecień, 2015


Randka internetowa Przestrzeń wirtualna już od jakiegoś czasu została opanowana przez tak zwanych singli. Portale randkowe przechodzą czasy prawdziwej świetności. Są bowiem idealnym rozwiązaniem dla osób samotnych, zakompleksionych, nieśmiałych czy zapracowanych. A takich jest wśród nas coraz więcej. Internet daje im tę przewagę, że stwarza wrażenie anonimowości. Możemy przedstawić siebie jako osobę, której cech w ogóle nie posiadamy. Niewiele internetowych randek kończy się poważnymi związkami, właśnie ze względu na te drobne kłamstewka, których się dopuszczamy, poznając kogoś za pośrednictwem Internetu. Oczywiście portale randkowe to przede wszystkim dobry interes. Aby założyć swój profil, nie wystarczy wstawić zdjęcie i zarejestrować się jako jego użytkownik. Coraz częściej warunkiem przystąpienia do jakiejś wirtualnej społeczności staje się uiszczenie odpowiedniej opłaty. Choć nie jest to duży wydatek, ilość użytkowników pozwala sądzić, że są osoby, którym wyjątkowo się ten interes opłaca. Zastanów się zatem dwa razy zanim sko0rzystasz z takich usług, może lepiej – tradycyjnie – wyjść do ludzi.

Tagi: , ,Safari Każdy system ma swoją „systemową” (coś jak masło maślane, zabieg całkowicie zamierzony ;) ) przeglądarkę internetową. Lecz nie w każdym wypadku okazuje się ona zdatna do użytku (najlepszym przykładem jest zniesławiony Internet Explorer). W przypadku MAC OS’a możemy jednak być przekonani, że programy systemowe będą bardzo dobrej jakości. Podobnie jest w przypadku Safari. Safari to przeglądarka internetowa wyprodukowana i wydana przez Apple Computer, Inc. (czyli twórcę samego MAC OS’a). Sama aplikacja okazuje się być bardzo prosta w obsłudze i na dodatek uwielbia wręcz umilać użytkownikowi życie. Wzorem do naśladowania jest pomysł z automatycznym pobieraniem odpowiednich dodatków, wtyczek czy czcionek w momencie gdy wejdziemy na nierozpoznawalną przez program stronę www. Wtedy tak naprawdę nic nie musimy robić, wystarczy chwile odczekać, a program całą robotę wykona za nas. Dodatkowo najnowsza wersja programu posiada pełne wsparcie dla xHTML oraz poprawioną funkcjonalność i obsługę baz danych SQL. Czy zatem program idealny? Oczywiście, że nie, nie istnieją programy idealne. Podobnie jest i z Safari, które na dzień dzisiejszy również posiada nieco dziur. Jednak jak na Apple przystało wydawane są regularne aktualizacje, które raz po raz poprawiają funkcjonalność systemu czyniąc go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej niezawodnym.

Tagi: , ,Źródło rozrywki Jednym z bardziej cenionych źródeł codziennej rozrywki jest dziś Internet. Przede wszystkim z powodu nieograniczonych możliwości, jakie stwarza w tym zakresie, ale też z powodu swojej łatwej dziś dostępności. Łącza internetowe stają się bowiem coraz bardziej powszechne. Możemy zatem cieszyć się z pełnej swobody w zakresie korzystania z dobrodziejstw Internetu. Wybór rozrywki jest w wirtualnym świecie nieograniczony. Możemy tam między innymi obejrzeć dowolny serial, teledyski, śmieszne filmiki czy skecze. Internet skutecznie też zastępuje plotkarskie kolorowe pisma, oferując portale, z których dowiemy się więcej z niż z prasy brukowej. Dla lubiących łamigłówki są strony poświęcone wszelkim rodzajom gier – od karcianych przez planszowe, na typowo komputerowych kończąc. W Internecie możemy też posłuchać ulubionej stacji radiowej, czy porozmawiać ze znajomymi. Możliwości jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niestety, ta różnorodność sprawia, że niektórym brak czasu na wypełnianie zawodowych i domowych obowiązków.

Tagi: , ,Internetowy pamiętnik - blog Tym razem zajmiemy się tematyką blogowania – czyli tym co kociaki lubią najbardziej. No więc tak – aby mieć swojego bloga i prowadzić taki internetowy pamiętnik nie trzeba wiele, wystarczy założyć swój blog na jednym z którychś portali internetowych, które umożliwiają uruchomienie właśnie takich oto cudów.Jak więc widać blog to forma pamiętnika. Blog internetowy to także możliwość pokazania się w internecie, utworzenie swojej wirtualnej wizytówki i stworzenie sobie w internecie miejsca, w które możemy zaglądać – kiedy chcemy i jak chcemy.Tworzenie bloga również nie jest trudne, na początku jednak to wszystko nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, a później robi się z tego rzecz, która jest bajecznie prosta. O tym jednak porozmawiamy kiedy indziej, na dzisiaj jednak dziękuję i życzę wszystkim miłego dnia. Tak jeszcze dodam – bloga można założyć nawet za darmo, wystarczy tylko jednak wiedzieć gdzie to zrobić i z któregoż to dzieła skorzystać. Mam nadzieję, że te artykuły z pamiętnika okazały się przydatne. Pozdrawiam i cześć!

Tagi: , , , ,Język skryptowy Celem tworzenia stron internetowych używamy języka HTML. Czym jest ten język już wiemy, jak także wiemy do czego stosujemy ten język. Jednakże istnieje w informatyce jeszcze inny rodzaj języka, a mianowicie język skryptowy. Nazwa język skryptowy raczej jest rzadko słyszana przez „normalnych” ludzi, a więc nie spokrewnionych z informatyką, dlatego też sądzę, że warto by było przybliżyć znajomość tego terminu językowego. Język skryptowy jest to na ogół język interpretowany język programowania, który to ma różne przeznaczenie. Taki program napisany za pomocą właśnie języka skryptowego to skrypty. A to co utworzymy językiem skryptowym jest przechowywane pod postacią kodu źródłowego. Brzmi niezwykle skomplikowanie, jednak dla kogoś kto posługuje się językiem skryptowym jest to niesamowicie proste. Języków skryptowych używa się na przykład w grach komputerowych, aby gra odbywała się w jakimś konkretnych kierunku, a więc sterują nią. Języki skryptowe używane są także w różnych programach, poza oczywiście skryptami.

Tagi: , ,Opera Równie stabilna, bardzo wygodna, posiada zdecydowanie najbardziej przejrzysty interfejs – Opera to jedyny prawdziwy konkurent wszystkim znanego Ognistego Lisa. Pierwsze na co zwracamy uwagę to na interfejs i wygląd zewnętrzny Opery. Proste, aczkolwiek wykonane ze smakiem menu okazuje się być jednym z najlepiej rozplanowanych i najbardziej funkcjonalnych interfejsów. Przede wszystkim dużym plusem jest tak zwane „szybkie wybieranie”. Jest to karta z możliwością dodania 9 stron z postaci miniaturek do, których można się dostać za pomocą zwykłego kliknięcia myszką. Bardzo dobrze są również przygotowane operacje na kartach i zakładkach. Świetnie zostały też rozplanowane skróty klawiszowe, które wchodzą pod rękę już po pierwszym uruchomieniu. Przydatny jest też boczny panel administracyjny, oraz bardzo dobry akcelerator pobierania plików, główną jego cechą jest możliwość odzyskiwania utraconego pobierania (pod warunkiem, że serwer na to pozwoli). Dostajemy zatem solidny program, który jest przede wszystkim wygodny i szybki w użytkowaniu, a ocenę końcową poprawia sobie dobrą stabilnością i bezpieczeństwem.

Tagi: , , ,Życie bez internetu Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez możliwości korzystania z Internetu. Tak bardzo przywykliśmy już do tego kolejnego środka masowego przekazu, że gdyby go nagle zabrakło, pewnie nie umielibyśmy zorganizować sobie czasu. Trudno byłoby wypełnić tę lukę. Internet bowiem służy nam dziś zarówno jako narzędzie rozrywki, komunikacji, ale i pracy. Wiele zawodów opiera się dziś o wyszukiwanie pewnych informacji właśnie za pomocą Internetu. Zapewnia on bowiem szybki dostęp do niezbędnych danych, jest też idealnym sposobem sprawnego komunikowania się. To właśnie Internet stworzył nowe możliwości zarabiania, choćby przez wykonywanie zleceń w trybie pracy zdalnej. Te nowe możliwości stały się szczególnie istotne i wręcz rewolucyjne dla osób niepełnosprawnych, dla których nieocenione jest zajęcie, które nie wymaga opuszczania domu. Rozpowszechnienie Internetu to zatem przełomowy krok w postępie cywilizacyjnym współczesnego człowieka. Pewnie jeszcze długo nie pojawią się kolejne nowinki techniczne, które w tak dużym stopniu usprawnią nasze życie.

Tagi: , , ,Bearshare Bearshare to popularny i lubiany na całym świecie klient sieci P2P, który umożliwia wyszukiwanie, pobieranie oraz udostępnianie plików multimedialnych (głównie wideo oraz audio). Dodatkowo możemy komunikować się z osobami, którym udostępniamy zasoby (bądź od których pobieramy pliki), możemy podejrzeć pobierane pliki (jeszcze w trakcie ich pobierania) czy też dokładnie przeszukać zasoby sieci. Duży nacisk położono właśnie na system wyszukiwania plików, który sprawuje się naprawdę doskonale, dodajmy do tego podpowiadanie fraz i już można powiedzieć, że niczego więcej nam nie brak. Aplikacja posiada również wbudowany odtwarzacz multimedialny.

Tagi: , , ,